Autoplatby

Autoplatby - ako fungujú?

Posledná aktualizácia: 10.11.2023


Ak hľadáte funkciu, ktorá Vám umožní urýchlenie prijímania platieb od zákazníkov z predaja, pozrite sa na funkciu autoplatby. Obsluha automatizovaných platieb je spojená s umiestnením odkazu, ktorý nasmeruje zákazníka na platbu, priamo v obsahu dokladu. Odkaz môže smerovať na Vaše bankové údaje tak, aby mohol zákazník jednoducho skopírovať tieto údaje do formulára zadávaného bankového prevodu alebo, ak máte účet pri jednej z rýchlych platobných brán, ktoré spolupracujú s BitFaktura.sk, môžete odkázať zákazníka priamo na stránku realizujúcu platbu.


Sú možné 3 body spustenia autoplatieb:
  • Na Vašej faktúre - keď zákazník dostane faktúru a klikne na odkaz "zaplatiť", zmení sa po uskutočnení platby status na "zaplatené".
  • Na Vašej proforma faktúre - keď zákazník dostane proforma faktúru a klikne na Zaplatiť, bude na vykonanie platby vygenerovaná faktúra, ktorá bude automaticky odoslaná zákazníkovi.
  • Na Vašich internetových stránkach, keď predávate výrobok alebo službu, potom zákazník po uskutočnení platby automaticky dostane faktúru.
Po vykonaní platby je možné spustiť API.

Status platby

Doklady, ktoré Vaši zákazníci uhradili pomocou integrovaných rýchlych platieb, budú mať automaticky status "Zaplatené".
 

Späť


Komentáre

Pridať komentár